Pit Stop
2 dakikada okuyabilirsiniz 10 Ocak 2019'de eklendi

2019 Honda CR-V Hibrit Ne Zaman Çıkacak?

Geçtiğimiz hafta gün yüzüne çıkan Yeni Honda CR-V modeliyle birlikte merak edilen dizel otomatik tartışmasına nokta koyuldu.

cool
2019 Honda CR-V Hibrit Ne Zaman Çıkacak?

Ülke olarak hepimize dizel otomatik kombinasyonu her daim çekici gelmiştir.

Bu yüzden uzun zamandır takipçilerimiz tarafından tarafımıza Yeni Honda CR-V dizel otomatik kombinasyonunun satışa sunulup sunulmayacağı konusunda sorular gelmektedir.

Honda Resmi Olarak Noktayı Koydu

Geçtiğimiz hafta gün yüzüne çıkan Yeni Honda CR-V modeliyle birlikte merak edilen dizel otomatik tartışmasına nokta koyuldu.

Otomobil tutkunlarının beğenisine sunulan Yeni CR-V‘de alışa gelmişin dışında bir hibrit teknolojisi yer alıyor. Benzinli 2.0 litrelik bir motor ile birlikte karşımıza çıkan yeni hibrit teknolojisine gelin yakından bakalım. Bu aracın dizel otomatik versiyonunun yerine geçeceğinin de tekrar altını çizelim.

Hibrit Teknolojisine Honda Yorumu

Geleneksel hibrit teknolojisinden farklı olarak Honda CR-V modelinde yeni bir sisteme yer veriliyor. Araç bünyesinde toplam 3 farklı motor görev almaktadır. Bunlardan ikisi elektrikli ve bir adet de 2.0 litre hacminde benzinli motor olarak karşımıza çıkıyor.

Elektrikli motorlardan birisi jeneratör olarak görev almakta ve sürekli olarak elektrikli motorun bataryaları şarj edilmektedir. Böylelikle diğer hibritlerde olduğu gibi harici bir şarja gerek duyulmamaktadır.

Ayrıca CR-V’de sadece elektrikli motorun kullanılmamasına izin verilmemektedir. En fazla iki kilometrelik bir elektrikli sürüş yapılabileceği belirtiliyor.

Benzinli ve elektrikli motor her daim devrede olduğundan dolayı benzinli motor sürekli aynı devirde çalışmakta ve bu yüzden de her hangi bir şekilde şanzıman sistemine ihtiyaç duyulmamaktadır. 

Güç aktarımı tek bir dişliyle sağlanmakta ve kullanılan bu yeni teknolojiye e-cvt adı verildiği de bazı kaynaklarda görülüyor.

2019 Honda CR-V Hibrit Türkiye’de Ne Zaman Satışa Sunulacak?

2019 model Honda CR-V hibrit versiyonunun bu yılın ikinci yarısında satışa sunulacağı ifade ediliyor. Fiyatı konusunda ise şuan için her hangi bir bilgi bulunmuyor.

Başlıklar: , ,

Yorumlar

1 Trackbacks/Pingbacks

  1. Geri bildirim: 2019 Honda CR-V Fiyat Listesi (2019 Ağustos) - CarolojiCaroloji on Ağustos 13, 2019

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

08 Aralık 2018, 07:53

BMW X8 En Pahalı Model Olacak

Alman otomobil devi BMW’nin SUV ailesi X adı verilen modellerden oluşuyor. Otomobil dünyasını yakından takip edenlerin bildiği üzere dünya genelinde olduğu gibi ülkemizde de BMW X5 modeli markanın en çok tercih edilen araçları arasında yer alıyor. X5 modelinden sonra ortaya çıkarılan X6, hem SUV hem de büyük bir hatchback görüntüsüyle...

Devamını Görüntüle