Pit Stop
11 Ocak 2020'de eklendi

2020 Ford EcoSport 2019 Modelinden Daha Ucuz

2020 Ford EcoSport 2019 Modelinden Daha Ucuz

Ford, 2020 yılına aldığı sürpriz kararlarla hızlı bir giriş yaptı. Alışılmışın dışına çıkarak yeni modelini eski modelinden daha düşük bir fiyata satışa sunmaya hazırlanıyor. “Nasıl olur?” dediğinizi duyar gibiyim. Bu durum nasıl mümkün olabiliyor birlikte düşünelim.

Bildiğiniz üzere Ford dünya otomobil devleri arasında yer almakta ve sektöre yön veren markalar arasındadır. Crossover segmentinde diğer markaların ürettikleri otomobillerin göz önüne aldığımızda rekabetin ne derece güçlü olduğunu net bir şekilde görüyoruz.

Konuya dair marka tarafından yapılan açıklamada “competitive pricing action” ifadesine yer verildiğine dikkat çekmek istiyorum. Diğer markaların crossover modelleri karşısında EcoSport modelini öne çıkarmak isteyen marka, EcoSport S başlangıç modeline özel olarak fiyat kırma politikası uyguluyor. Böylelikle 2020 yılında en çok satılan Crossover modeller arasına girme planları yapıldığını söylemek mümkün.

Bir diğer konuya geçmeden önce 2019 yılında aynı modelin yaklaşık 20.500 dolar olduğunu ve 2020 yılında fiyatın 19.995 dolara çekildiğini belirtmekte fayda var.

Otomobil sektöründe yıllardır yapılan çalışmalarda tüketicilerin karar verme aşamasında fiyat sınırlarının oldukça önemli olduğu görülmüştür. Ford tarafından EcoSport S fiyatının 20 bin dolar psikolojik sınırın altına çekilmesinin en büyük sebepleri arasında bu konu da yer almaktadır.

Sonuç olarak yapılan tüm bu indirimlerin biz tüketicilerin faydasına olduğunu görüyoruz. Umarız rekabet artışıyla birlikte fiyatların düştüğünü, kalitenin de yükseldiğini görmeye devam ederiz.

Belirtilen fiyatlar Amerika için geçerli olup, ülkemizde de benzer bir fiyat politikasının izleneceği tahmin edilmektedir.

Başlıklar: ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

15 Ekim 2018, 15:50

Skoda Scala Ford Focus’a Rakip Olacak

Ford Focus ve Volkswagen Golf modellerinin dişli rakibi Skoda’nın yeni modeliyle ilgili detaylar ortaya çıkmaya başladı. Kulislerde bir süredir konuşulan modelin detaylarını sizler için araştırdık. İşte ulaştığımız detaylar; Skoda Scala Dişli Bir Rakip Olacak Skoda Scala modelinin bu yılın sonlarında resmi olarak ortaya çıkacağı ifade ediliyor. Yeni modelin hali hazırda...

Devamını Görüntüle