Pit Stop
2 dakikada okuyabilirsiniz 26 Ekim 2019'de eklendi

2020 Honda Jazz Türkiye’de Ne Zaman Satışa Sunulacak?

2020 Honda Jazz Türkiye’de Ne Zaman Satışa Sunulacak?

B segmentinin dikkat çekici temsilcisi Honda Jazz, 2020 modeliyle sevenlerini şaşırtmayı başaracak.

Honda Elektrikli Otomobil Pazarına Adım Atıyor

Honda’nın elektrikli otomobil pazarına ne zaman giriş yapacağı uzun süredir merak ediliyordu. Motor seçeneklerini yıllardır sınırlı tutmayı tercih eden markanın elektrikli motor konusunda da oldukça titiz davrandığını gönül rahatlığıyla ifade edebiliriz.

Henüz menzil ve şarj istasyonu gibi problemler devam ettiğinden dolayı üreticilerin hibrit teknolojisine ağırlık verdiği biliniyor. Honda Jazz modeli de bu görüş doğrultusunda karşımıza hibrit güç ünitesiyle çıkacak olup bu sayede yakıt tüketiminde tasarruf sağlanırken performans konusunda da beklentiler tam anlamıyla karşılanabilecek.

Elektrikli Otomobil Teknolojilerine Sahip Model; Jazz

Her ne kadar Yeni Honda Jazz modeli hibrit güç ünitesine sahip olsa da bir elektrikli model algısı yaratmayı başarıyor. Marka yetkilileri tarafından yapılan açıklamalarda aracın sahip olduğu konfor ve teknoloji donanımlarının kendi sınıfında liderliğe oynayabilecek statüde olduğu belirtiliyor.

Segmentinin lideri olmasının yanı sıra Jazz modeli Honda’nın elektrikli otomobil üretiminde de izleyeceği yol için büyük oranda bir rehberlik sağlayacak.

Honda Jazz Crosstar SUV Versiyonu Tanıtıldı

SUV pazarından da sahip olduğu payı büyütmek isteyen Honda’nın Jazz modeline özel olarak SUV formatında Crosstar olarak isimlendirdiği yeni versiyonu da resmi olarak tanıtıldı. Standart Honda Jazz modelinden, Crosstar versiyonu sahip olduğu şu özelliklerle ayrışıyor;

  • Özgün ve dikkat çekici bir ön ızgara tasarımı
  • Outdoor kullanımlar için suya dayanıklı iç mekân döşemeleri
  • Tavan rayları

Honda e:HEV Teknolojisi Jazz ile Yolculuğuna Başlıyor

İçten yanmalı motora ek olarak elektrikli motorla desteklenen Jazz, bünyesinde Honda’nın e:HEV teknolojisine ev sahipliği yapıyor. Bu teknoloji ile birlikte rakiplerinden farklı olarak güçlü, hisli ve konforlu bir sürüş imkanı sunuluyor. Yakıt tüketiminde sağlanan tasarrufun ise sürekli olarak üzerinde duruluyor. Resmi olarak gün yüzüne çıkan aracın sayısal güç ünitesi detayları ise henüz gizemini koruyor.

Özgün Bakış Açısı ve Daha Geniş İç Mekan

Segmenti gereği Honda Jazz modelinin iç mekan genişliği olarak eleştirildiği herkes tarafından biliniyor. Yeni Jazz modelinde Honda mühendisleri özgün bir bakış açısıyla daha geniş bir iç mekan elde etmeyi başarıyor. Bu bağlamda yakıt tankının geleneksel yerleşiminden çok farklı olarak ön koltukların altına alındığı ve bu sayede özellikle de arka kısımda ferahlama yaşandığı gözden kaçmıyor.

Honda Jazz Sürüş Güvenliği Teknolojileri; Honda Sensing

  • Şehir içi, kırsal ve çok şeritli otoyollarda gelişmiş şerit takip sistemi
  • Geliştirilmiş kamera sistemiyle düşük hızlı trafiklerde dahi adaptif seyir kontrolü (ACC)
  • Gece sürüşlerinde aracın önüne beklenmedik bir nesne veya canlı çıkması durumunda otomatik frenleme sistemi (CMBS)

Yeni Honda Jazz Türkiye’de Ne Zaman Satışa Sunulacak?

Honda’nın Avrupa pazarında satışa 2020 yılının ilk 6 ayı içerisinde satışa sunulacağı ifade ediliyor. Avrupa pazarı ile eş zamanlı olarak ülkemizde de satışa sunulacağını söyleyebiliriz.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

19 Ekim 2018, 20:53

Tesla Model 3 Sadece 30 Bine Satışa Sunuluyor

Son zamanlarda Elon Musk ile sık sık gündeme gelen Tesla markasının zor zamanlar geçirdiği iddia edilirken yeni bir modelin daha satışa sunulmaya hazır olduğu ifade edildi. Tesla Model 3 Artık Çok Daha Ucuz Tesla’nın dünyanın birçok ülkesinde büyük bir ilgi gören Model 3’ün yeni versiyonu oldukça uygun bir fiyata satışa...

Devamını Görüntüle