Pit Stop
22 Ekim 2018'de eklendi

Dacia Duster Pickup Özellikleri Ortaya Çıktı

Dacia Duster Pickup Özellikleri Ortaya Çıktı

Amerika ve birkaç bölge hariç Dacia markasının oldukça başarılı olduğu herkes tarafından bilinir. Avrupa pazarında yaptığı ataklarla son zamanlarında adından daha sık söz ettirmeyi başarmaktadır.

Markanın dikkat çekici SUV modeli Dacia Duster köklü bir değişimle yeni bir versiyona daha kavuşmaya hazırlanıyor. Sürpriz bir şekilde ortaya çıkan haberle birlikte Dacia Duster Pickup modelinin özellikleri belli oldu.

IAA Hannover Ticari Araç Fuarı kapsamında resmi olarak tanıtımı gerçekleştirilen Duster pickup versiyonu katılımcıların ilgisini çekmeyi başardı. Görselde de görüldüğü üzere Duster SUV modeliyle tasarım açısından bir fark bulunmuyor. Ön tasarımı birebir aynı olan modellerin farklılığı arka kısımda ortaya çıkıyor.

Dacia Duster Pickup modelinde güçlendirilmiş ve darbelere dayanıklı bir kasa yer almakta ve hafif ticari alanında verimli bir araç olarak dikkat çekmektedir.

Dacia Duster Pickup Teknik Özellikleri

Renault ve Dacia’nın birçok modelinde görev alan 1.5 litrelik dizel dCi motor Duster Pickup’da da karşımıza çıkıyor. 110 hp güç üreteceği ifade edilen motordan elde edilen güç dört tekerleğe de iletilmektedir. İlerleyen günlerde aynı motorun 115 hp ve 260 Nm tork değerleriyle güncelleneceği de ortaya çıkan detaylar arasında yer alıyor.

Editörün Düşüncesi

SUV segmentinde en çok tercih edilen modeller arasında yer alan Duster’ın pickup versiyonunun da büyük ilgi göreceğini tahmin ediyorum. Bilindiği üzere hafif ticari araçlarda ekonomik fiyat, düşük bakım giderleri ve düşük yakıt tüketimi büyük bir önem taşıyor. Dacia Duster Pickup modeline baktığımızda da ekonomik bir fiyatla satışa sunulacağı, yedek parça problemi yaşanmayacağı ve 1.5 dizel motoruyla oldukça düşük bir yakıt tüketimine sahip olacağı görülüyor.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

17 Ekim 2018, 14:56

2018 Yeni Honda CR-V Fiyatı Açıklandı

SUV araçlarda küçük hacimli ekonomik motor seçeneklerinin sunulmaya başladığı günden beri tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de SUV trendi artarak devam ediyor. Özellikle SUV araçları ailelerin tercih ettiği dikkate alınırsa kişilerin arazi şartlarından daha çok konfor ve genişlik için tercih ettiğini rahatlıkla ifade edebiliriz. SUV pazarının dişli oyuncuları arasında dikkatleri...

Devamını Görüntüle