Pit Stop
12 Ocak 2020'de eklendi

Dizel ve Benzinli Araçların Girişi Artık Paralı Oluyor

Dizel ve Benzinli Araçların Girişi Artık Paralı Oluyor

Sıfır emisyon bölgelerinin oluşturulma planları kapsamında elektrikli araçlara teşvik çalışmaları hız kesmeden devam ediyor.

Bilindiği üzere Avrupa’nın birçok bölgesinde içten yanmalı motorlara sahip araçların girişi yasaklandı. Şimdi ise benzer bir kararın Oxford için verildiğini görüyoruz.

2020 yılı Aralık ayı itibariyle başlayacak olan uygulama kapsamında içten yanmalı motora sahip araçların Oxford’a girmek istemesi durumunda 10 £ ödeme yapmak zorunda kalacak. Yapılan ödemenin ise 12 saat için geçerli olacağı belirtiliyor.

Uygulama kapsamında 1 Aralık 2024 itibariyle ise giriş ücreti 20 £ olarak alınacak. Şehir içerisinde oluşturulan küçük bir alana kırmızı bölge adı verilecek ve bu bölgeye girişlerde engelli ve bölge halkına özel olarak imtiyazlar sağlanacak. Engelliler ücretsiz olarak girebilecekken, bölge sakinlerine ise yüzde 90 oranında indirim sağlanacak.

Sağlanan bu indirimlerin 2030 yılına kadar devam edeceği ifade edilirken, bu süreç içerisinde elektrikli araç kullanıcı sayılarının ciddi bir seviyede artış göstereceği düşünülüyor.

Benzer uygulamaları ülkemizde de görmek ümidiyle herkese mutlu Pazarlar diliyoruz.

Başlıklar: ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

15 Ekim 2018, 15:50

Skoda Scala Ford Focus’a Rakip Olacak

Ford Focus ve Volkswagen Golf modellerinin dişli rakibi Skoda’nın yeni modeliyle ilgili detaylar ortaya çıkmaya başladı. Kulislerde bir süredir konuşulan modelin detaylarını sizler için araştırdık. İşte ulaştığımız detaylar; Skoda Scala Dişli Bir Rakip Olacak Skoda Scala modelinin bu yılın sonlarında resmi olarak ortaya çıkacağı ifade ediliyor. Yeni modelin hali hazırda...

Devamını Görüntüle