Pit Stop
2 dakikada okuyabilirsiniz 31 Ağustos 2019'de eklendi

NOVITEC Modifiye Ettiği MCLAREN 720S Spider’ı Ortaya Çıkardı : 794 HP

Standart 720S sizin için yeterince dramatik değil mi? Süper-otomobil modifiye firması Novitec'in size bir çözüm önerisi var.

NOVITEC Modifiye Ettiği MCLAREN 720S Spider’ı Ortaya Çıkardı : 794 HP

Mclaren 720S salt 710 beygir gücü ile düz yol hızlanması olarak aklımızı dumura uğratan inanılmaz bir performans otomobili. Ama bazıları 720S’in bu olağanüstü kapasitesini yeterli bulmamış olacak ki Novitec firması otomobilin zincirlerini kırmak zorunda hissetmiş.

Novitec bu çalışmayı 3 farklı pakette müşterilerine sunuyor ve aralarından en üretken olanı Spider modelleri üzerine geliştirdiği 794bhp ve 646 lb ft/t değerlerine sahip, standart modelden 84bhp ve 79 lb ft daha güçlü olan kombinasyon. Firma bu rakamları alabilmek için otomobilde köklü bir değişiklik yapmak zorunda kalmamış. Açıklanana göre enjeksiyon sistemi üzerinde yaptıkları ince ayarlar, ateşleme ve turbo basınç kontrollerine ufak dokunuşlarla birlikte bu değerlere ulaşabilmişler.

Yapılan bu değişikliklerle birlikte otomobil 0-100 kmh hızlanmasını tam 2.7 saniyede tamamlıyor. Ayrıca 0-200 kmh hızlaması 7.5 saniye gibi astronomik bir rakama düşmüş durumda. Aklınıza gelen son soruyu da hemen açıklığa kavuşturayım: Maksimum hız tam 345 kmh. Novitec bu otomobile kendi ürettiği egzoz sistemini eklemeyi unutmamış, bu sayede inanılmaz bir egzoz sesi (sanki eskisi daha sessizmiş gibi!) ve daha düşük back pressure değerleri elde edilmiş. Yeni egzoz sisteminde sabah işe giderken komşularınızı uyandırmamak için ses düşürücü valf sistemi de mevcut.

Novitec firmasının daha önce de modifiye ettiği otomobillerden de alışık olduğumuz üzere yoğun karbon fiber kullanımı bu otomobilde de nasibini oldukça almış ama kullanılan karbon parçalar ”forged”. Yeni ön kanat ve kanatçık sistemi önde oluşan lift’i düşürüyor ve karbon far yuvaları, çok daha agresif duran kaput, karbon yan aynalar gibi yeni detaylar da gözümüzden kaçmıyor. Arkada ise yeni difüzör, yeni arka kanat ve daha ince arka lip ile birlikte radarın altından tatlı tatlı gidebilirsiniz.

Gövde eskisine göre 30mm daha düşük yaylar üzerinde oturuyor ve 20-21 inchlik devasa Vossen jantlardan birisini paketinizde seçebiliyorsunuz. Eğer bütün bunlar da size az geliyorsa Novitec otomobilin içini sizin zevkinize özel yeniden döşeyebiliyor. E daha ne olsun!

Başlıklar: , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

15 Ekim 2019, 14:45

2020 Yeni BMW 1 Serisi Türkiye Fiyatı Açıklandı

Alman üreticinin kompakt sınıf temsilcisi 1 Serisi ülkemizde resmi olarak satışa sunuldu. Yeni BMW 1 Serisi Türkiye fiyatı rekabetçi olabilecek mi? Dizel Motor Seçeneği Devam Ediyor Birçok markanın aksine BMW 1 Serisi’nde dizel motor seçeneği sunulmaya devam ediliyor. Sportif temsilci 1 Serisi ülkemiz pazarına 3 silindirli ve 1.5 litre hacminde...

Devamını Görüntüle