Pit Stop
1 dakikada okuyabilirsiniz 31 Temmuz 2019'de eklendi

Seat Mi Electric Ne Zaman Satışa Sunulacak?

Volkswagen e-Up ve Skoda Citigoe iV modellerinin ardından Seat da bir adım atarak elektrikli Mi Electric modelini ortaya çıkardı. Elektrikli modellerin her geçen gün popüler olmaya başladığı şu günlerde Seat'ın yeni modeli büyük bir merakla bekleniyor.

Seat Mi Electric Ne Zaman Satışa Sunulacak?

Volkswagen e-Up ve Skoda Citigoe iV modellerinin ardından Seat da bir adım atarak elektrikli Mi Electric modelini ortaya çıkardı. Elektrikli modellerin her geçen gün popüler olmaya başladığı şu günlerde Seat’ın yeni modeli büyük bir merakla bekleniyor.

En Ekonomik Elektrikli Olabilir

Üretiminin bu yıl başlayacağı Mi Electric modelinin fiyatı en çok merak edilen konuların başında geliyor. Volkswagen çatısı altında faaliyet gösteren markanın bu konuda her hangi bir çalışması bulunmasa da yetkililer tarafından pazarın en uygun fiyatına sahip elektrikli araçlarından birisi olacağı ifade ediliyor.

Menzili Günlük Kullanım İçin İdeal

Genel olarak şehiriçi ulaşımlarda günlük ihtiyaç için kullanılacağı göz önüne alındığında Seat Mi Electric modelinin 260 kilometrelik menzilinin yeterli seviyede olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. 36.8 kWh bataryasıyla satışa sunulması beklenen aracın sıfırdan yüzde 80 şarj doluluk oranına 1 saat içerisinde ulaşabildiğine de dikkat çekmekte fayda var.

0-50 KM Hızlanması Etkileyici

Sahip olduğu motor ve batarya teknolojisiyle Mi Electric modeli 0’dan 50 kilometre hıza sadece 3,9 saniyede ulaşabilecek. Şehiriçi kullanım göz önüne alındığında bu değer aracın son derece atik olacağını bizlere gösteriyor.

Seat Mi Electric Teknolojisi

  • Yeniden yorumlanmış Seat gösterge paneli
  • Dikkat çekici ortam aydınlatması
  • Isıtmalı koltuklar
  • Akıllı telefon uygulaması ile uzaktan kontrol
  • Uygulama üzerinden hız denetimi
  • Trafik işaretlerini algılama ve tanıma

Seat Mi Electric Ne Zaman Satışa Sunulacak?

Seat’ın dikkat çekici elektriklisi 2020 yılı itibariyle kullanıcılarına teslim edilmeye başlanacak. Net tarihin ise yıl sonuna doğru açıklanacağı düşünülüyor.

Editörün Yorumu

Seat’ın Ibiza ve Leon modelleriyle birlikte dünya genelinde elde ettiği başarıyı göz önüne aldığımızda doğru bir fiyat politikasıyla Mi Electric modelinin de benzer bir başarıyı yakalayacağını söyleyebilirim. Özellikle ülkemiz açısından baktığımızda elektrikli araçların yaygınlaşmasındaki en büyük engellerden birisi menzil ve şarj istasyonlarından önce yüksek fiyatlardır. Umuyorum ki Seat Mi Electric ülkemiz için oldukça uygun bir fiyatla satışa sunulur ve böylelikle ülkemiz yollarında da elektrikli araç sayısı hızla artmaya başlar. 

Başlıklar: , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

22 Ekim 2018, 08:29

Dacia Duster Pickup Özellikleri Ortaya Çıktı

Amerika ve birkaç bölge hariç Dacia markasının oldukça başarılı olduğu herkes tarafından bilinir. Avrupa pazarında yaptığı ataklarla son zamanlarında adından daha sık söz ettirmeyi başarmaktadır. Markanın dikkat çekici SUV modeli Dacia Duster köklü bir değişimle yeni bir versiyona daha kavuşmaya hazırlanıyor. Sürpriz bir şekilde ortaya çıkan haberle birlikte Dacia Duster Pickup modelinin özellikleri belli...

Devamını Görüntüle