Pit Stop
15 Ekim 2018'de eklendi

Skoda Scala Ford Focus’a Rakip Olacak

Skoda Scala Ford Focus’a Rakip Olacak

Ford Focus ve Volkswagen Golf modellerinin dişli rakibi Skoda’nın yeni modeliyle ilgili detaylar ortaya çıkmaya başladı. Kulislerde bir süredir konuşulan modelin detaylarını sizler için araştırdık. İşte ulaştığımız detaylar;

Skoda Scala Dişli Bir Rakip Olacak

Skoda Scala modelinin bu yılın sonlarında resmi olarak ortaya çıkacağı ifade ediliyor. Yeni modelin hali hazırda satışta bulunan Rapid Hatchback modelinin yerine geçeceği de dikkat çeken ayrıntılar arasında yer alıyor.

Çek markanın patronu Bernhard Maier tarafından modele ilişkin yapılan açıklamalarda Scala ile birlikte teknoloji, güvenlik ve dizayn standartlarının yeniden belirleneceği belirtiliyor.

Hatchback segmentinin büyük oyuncularından Ford Focus ve Opel Astra modellerine rakip olması istenilen Skoda Scala’nın fiyatı oldukça merak edilse de şuan fiyat konusunda yapılan bir açıklama bulunmuyor.

Skoda Scala bagaj kapağında modelin ismi yer alıyor.

Skoda Scala Modelinden İlk Görüntüler

Volkswagen MQB A0 Platformu Kullanılacak

Volkswagen çatısı altında faaliyetlerine devam eden Skoda markası Scala modeliyle birlikte ilk kez Volkswagen’in MQB A0 platformu kullanacak. Bu platform hali hazırda Volkswagen T-Roc ve Seat Ibiza modellerinde kullanılıyor.

Editörün Düşüncesi

Skoda markasının satış ve pazarlama departmanının başındaki isim tarafından yapılan açıklamalarda humble (mütevazi) kelimesi dikkatimden kaçmadı. Bu noktadan yola çıkılarak Scala’nın ihtiyaca yönelik bir hatchback üreteceği ve buna bağlı olarak da fiyatının Ford Focus, Opel Astra ve Volkswagen Golf modellerine kıyasla oldukça uygun olacağını düşünmekteyim. Günümüzde de ülkemiz pazarında oldukça başarılı olan markanın Scala modeliyle birlikte üst sıralara tırmanacağını gönül rahatlığıyla ifade edebilirim.

Scala’nın kelime anlamına baktığımızda ise Latin kökenli olduğu ve merdiven, basamak anlamına geldiğini görüyoruz. Skoda’nın sıçrayışı için yeni bir basamak olacağına işaret ediliyor.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

08 Aralık 2018, 08:48

2019 Skoda Scala Focus ve Golf’e Rakip Oluyor

Skoda Rapip modelinin yerini alacak olan 2019 Skoda Scala modelinin tüm detayları gün yüzüne çıktı. Ford Focus ve Volkswagen Golf modellerine rakip olması beklenen aracın ülkemizde satışa sunulması büyük bir heyecanla bekleniyor. Temmuz ayında ilk haberleri ortaya çıkan Skoda Scala modelinin üretim süreci oldukça hızlı bir şekilde gerçekleşti ve marka tarafından...

Devamını Görüntüle