SON DAKİKA
19 Ekim 2018'de eklendi

Tesla Model 3 Sadece 30 Bine Satışa Sunuluyor

Tesla Model 3 Sadece 30 Bine Satışa Sunuluyor

Son zamanlarda Elon Musk ile sık sık gündeme gelen Tesla markasının zor zamanlar geçirdiği iddia edilirken yeni bir modelin daha satışa sunulmaya hazır olduğu ifade edildi.

Tesla Model 3 Artık Çok Daha Ucuz

Tesla’nın dünyanın birçok ülkesinde büyük bir ilgi gören Model 3’ün yeni versiyonu oldukça uygun bir fiyata satışa sunuluyor. Markanın resmi internet sitesinde de sipariş kabulüne başlandığı görülüyor.

Normal Model 3’ten daha kısa bir sürüş menziline sahip olan aracın teknik detayları da ortaya çıktı.

Model 3 RWD versiyonu olarak isimlendirilen aracın menzili normal versiyondan sadece 50 mil daha kısa olup kendi segmentindeki elektrikli araçlara bakıldığında hala birçok modelden daha uzun bir menzile sahip olduğunu gönül rahatlığıyla ifade edebiliriz.

Teknik Özellikler ve Performansı

Tesla Model 3 RWD modelinin tek farkının menzil olduğu görülmektedir. Birkaç batarya hücresinin çıkarılmasıyla ortaya çıkarılan RWD versiyonunun çok daha kısa sürede sahibine teslim edilebilecek olması da en dikkat çekici gelişmeler arasında yer alıyor.

260 mil menzile sahip olan Tesla Model 3 RWD maksimum 125 mph hıza ulaşabilecek. Bilindiği üzere Tesla modelleri tamamen elektrikli ve oldukça güçlü güç ünitelerine sahip olduklarından dolayı menzillerinin yanı sıra performanslarıyla da adından söz ettirmeyi başarıyor. Tesla Model 3 RWD modeli de diğer Tesla araçları gibi 0’dan 60 mile sadece 5,6 saniyede ulaşabilmektedir.

33 bin dolardan başlayan fiyatlarla satışa sunulmasıyla birlikte büyük bir talep görmesi bekleniyor.

Editörün Düşüncesi

Oldukça zor zamanlar geçiren Tesla’nın 33 bin dolarlık Tesla Model 3 RWD modeliyle biraz nefes alması ön görülüyor. Ayrıca Tesla modellerinin sipariş tarihinden itibaren oldukça geç teslim edilmesi konusunda otomobil tutkunlarının ciddi şikayetleri bulunmaktaydı. Tesla Model 3 RWD modelinin ise siparişinden itibaren 6 ile 10 hafta içerisinde teslim edileceği iddia ediliyor. Jaguar I-Pace modelinden çok daha düşük bir fiyata ve daha uzun menzile sahip olması ise en büyük handikapları arasında yer alıyor.

Sipariş vermek için ise aşağıdaki bağlantıya tıklamanız yeterli olacaktır;

Tesla Model 3 RWD Sipariş

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

08 Aralık 2018, 07:53

BMW X8 En Pahalı Model Olacak

Alman otomobil devi BMW’nin SUV ailesi X adı verilen modellerden oluşuyor. Otomobil dünyasını yakından takip edenlerin bildiği üzere dünya genelinde olduğu gibi ülkemizde de BMW X5 modeli markanın en çok tercih edilen araçları arasında yer alıyor. X5 modelinden sonra ortaya çıkarılan X6, hem SUV hem de büyük bir hatchback görüntüsüyle...

Devamını Görüntüle