Pit Stop
1 dakikada okuyabilirsiniz 30 Haziran 2019'de eklendi

Volkswagen Türkiye’de Fabrika Açacak Mı? Son Gelişmeler

Volkswagen Türkiye’de Fabrika Açacak Mı? Son Gelişmeler

Avupa başta olmak üzere dünyanın en büyük otomobil üreticilerinden Volkswagen yeni fabrikası için çalışmalarına devam ederken, ülkemiz açısından heyecan verici gelişmelerin yaşandığı görülüyor.

Almanya’da Elektrikli Araçlara Odaklanacak

Volkswagen’in memleketi Almanya’da elektrikli araç üretimine ağırlık vereceği ve bu sebepten dolayı da yanmalı motorlu araçlarının üretimi için yeni bir ülke arayışında olduğu uzun zamandır kulislerde konuşuluyordu.

Beş Ülke Arasından İki Ülke Kaldı

Kulislerden gelen bilgilere göre markanın yeni fabrika yatırımı için ilk olarak beş ülke belirlediği daha sonraki çalışmalarda ise seçeneklerinin ikiye indirildiği ifade ediliyor. Kalan iki ülkeler ise Türkiye ve Bulgaristan.

Son Gelişmeler İbreyi Türkiye’ye Çevirdi

Geçtiğimiz günlerde markanın yetkili isimleri Türkiyeyi ziyaret etti. Öncelikle fabrikanın kurulması düşünülen Manisa’da alt yapı incelemelerinde bulunan ekip daha sonra başkent Ankara’ya giderek devletin önde gelen isimleriyle bir toplantı gerçekleştirdi.

Yatırım Ekonomimizde Direkt Hissedilebilir

Volkswagen ülkemizde yapmayı planladığı yatırımın miktarı 2 milyar Euro olarak ifade ediliyor. Bu denli büyük bir yatırımın kısa sürede ülkemiz ekonomisinde hissedileceği düşünülürken birçok kişiye de iş imkanı sağlayacağını da unutmamak gerekiyor.

Volkswagen tarafından kesin kararın ve yatırım planının önümüzdeki günlerde resmi olarak açıklanacağı düşünülürken, konunun uzmanları tarafından yatırımın Türkiye’de yapılacağına kesin gözüyle bakılıyor.

Başlıklar: , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

27 Temmuz 2019, 07:09

Sektörü yakından takip edenlerin bildiği üzere 2020 Audi S6 modeli büyük bir yenilik geçirdikten sonra karşımıza çıktı. Şuan için Amerika'da satışa sunulan aracın kısa süre içerisinde birçok ülkede satışa sunulması bekleniyor.

2020 Audi S6 Fiyatı Açıklandı Rakiplerinden Daha Ucuz

Sektörü yakından takip edenlerin bildiği üzere 2020 Audi S6 modeli büyük bir yenilik geçirdikten sonra karşımıza çıktı. Şuan için Amerika’da satışa sunulan aracın kısa süre içerisinde birçok ülkede satışa sunulması bekleniyor. Motor Teknolojisinde Köklü Değişiklik Selefine göre araçta en büyük değişiklik kalbinde meydana geldi. 2020 Audi S6 sedan modelinde görev almaya başlayan hibrit motor...

Devamını Görüntüle