Pit Stop
1 dakikada okuyabilirsiniz 13 Ağustos 2019'de eklendi

Yeni Citroen C4 İsim Değiştiriyor İşte Özellikleri

PSA grup bünyesindeki Citroen'in yeni bir hatchback üzerinde çalışmalarını yoğunlaştırdığı otomobil severler tarafından bilinmekteydi. Yeni modelin detayları da kulislerden sızmaya başladı.

Yeni Citroen C4 İsim Değiştiriyor İşte Özellikleri

PSA grup bünyesindeki Citroen’in yeni bir hatchback üzerinde çalışmalarını yoğunlaştırdığı otomobil severler tarafından bilinmekteydi. Yeni modelin detayları da kulislerden sızmaya başladı.

Geçmişe dönüş planı çerçevesinde Citroen’in C4 modelini yenileyip gün yüzüne çıkaracağı konuşulsa da model adında büyük bir değişikliğin yapılacağı tahmin ediliyor. Değişikliğin sadece model adıyla sınırlı kalmayacağı aynı zamanda aracın elektrikli olacağı da ortaya çıkan haberler arasında yer alıyor.

Ortaya çıkan haberlerin doğru olması durumunda yeni Citroen hatchback modelinin Nissan Leaf ve Volkswagen ID. modellerine rakip olacağını da rahatlıkla söyleyebiliriz. Elektrikli motorunun yanı sıra aracın dizel ve benzinli motor seçeneklerinin de sunulması beklenmektedir. İçten yanmalı motor seçeneklerinin sunulması sayesinde yeni model Volkswagen Golf, Ford Focus, Renault Megane modelleriyle de rekabetini sürdürmeye devam edecek.

Ortak Tasarım Farklı Motor Seçenekleri

Konuyla ilgili olarak açıklamalarda bulunan Citroen yetkilisi aracın tasarımsal olarak tüm motor seçeneklerinde ortak olacağını ve CMP platformu üzerinde yükseleceğini vurguladı. Ayrıca açıklama içerisinde C4 model adının kesinlikle kullanılmadığı ve bunun yerine yeni hatchback adının kullanılması C4’ün model isminin değişeceği yönündeki iddiaları da güçlendirdi.

Elektrikli motorun teknik özellikleri konusunda henüz bir bilgi bulunmazken, dizel ve benzinli motor seçeneklerinin C4 modeliyle aynı olması bekleniyor.

Başlıklar: , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

30 Ekim 2018, 20:25

2018 Renault Megane Sedan Dizel Fiyatları

Fransa merkezli Renault markası uzun yıllardan beri ülkemizde üretim faaliyetlerine devam ediyor. Ülkemizin otomotiv geçmişine baktığımızda Renault’un büyük bir öneme sahip olduğunu rahatlıkla görebiliriz. Kamu araçlarında ve şirket filolarında da oldukça yaygın olarak bulunması da bu durumu destekliyor. Markanın iz bırakan araçları arasında yer  alan Megane modelinin bilindiği üzere 4. nesliyle satışları...

Devamını Görüntüle