Pit Stop
2 dakikada okuyabilirsiniz 21 Ekim 2018'de eklendi

Yeni Seat Tarraco 7 Kişilik SUV Üretimi Başlıyor

Yeni Seat Tarraco 7 Kişilik SUV Üretimi Başlıyor

Yaklaşık bir hafta önce kadar Seat tarafından yapılan resmi açıklamalar otomobil dünyasında büyük bir ses getirdi.

İspanyol otomobil markası bilindiği üzere Volkswagen Grup bünyesinde yer almakta ve oldukça başarılı modelleri pazara sunmaktadır.

Tasarım ve Geliştirme Tamamen Seat’a Ait

Seat şimdilerde ise tamamen tasarımı ve geliştirme çalışmalarının kendisine ait olan 7 kişilik SUV modelinin üretimi için çalışmaları sürdürüyor. Tarraco model adıyla karşımıza çıkacak olan modelin geliştirilme süreci İspanya’da yapılmış olsa da üretimi Almanya’da Volkswagen fabrikasında gerçekleştirilecek. Son 20 yıldır bu şekilde bir üretim transferinin yaşanmaması sebebiyle tüm dünyanın gözü Seat’ın transfer hamlesine çevrildi.

Volkswagen’in Almanya Wolfsburg fabrikasında hali hazırda Volkswagen Tiguan ve Volkswagen Touran modellerinin üretimleri devam ediyor. Bu modellerinin yanında Seat Tarraco modelinin de eklenmesi sonucunda sinerji etkisiyle itici gücün meydana gelmesi bekleniyor.

Volkswagen 1998’den Beri Başka Markanın Üretimini Yapmıyordu

En son 1998 yılında başka bir markaya ait modelin üretimini gerçekleştiren Volkswagen şimdi ise Seat’ın Tarraco modelini üretmeye hazırlanıyor. 1974 yılından 1998 yılına kadar aralıklarla Volkswagen’in ağırlıklı Audi olmak üzere farklı markalarla üretim iş birliği yapıldığı biliniyor.

Editörün Düşüncesi 

Seat Tarraco modelinin Volkswagen fabrikasında üretilmesiyle birlikte Seat ve Volkswagen arasındaki bağların daha güçlü bir hal alacağını gönül rahatlığıyla ifade edebiliriz. Seat Tarraco modeliyle ilgili olarak ise henüz ortaya çıkmış bir bilgi olmadığından dolayı yorum yapmak doğru olmayacaktır.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

15 Ekim 2018, 14:50

Türkiye’de En Çok Tutulan Otomobil Markası Açıklandı

11 yıldır aralıksız olarak düzenlenen Türkiye’nin Lovemark’ları 2018 Araştırması kapsamında öne çıkacak otomobil markaları merak edilmekteydi. Son 5 yıldır en sevilen otomobil markası olarak açıklanan Volkswagen bu yıl da başarısını devam ettirerek ülkemizin en çok sevilen markası oldu. Alman otomobil üreticisinin ülkemizde satışa sunulmakta olan modellerin sıfır ve ikinci elde büyük bir ilgi görmesi...

Devamını Görüntüle