SON DAKİKA
2 dakikada okuyabilirsiniz 21 Ekim 2018'de eklendi

Yeni Seat Tarraco 7 Kişilik SUV Üretimi Başlıyor

Yeni Seat Tarraco 7 Kişilik SUV Üretimi Başlıyor

Yaklaşık bir hafta önce kadar Seat tarafından yapılan resmi açıklamalar otomobil dünyasında büyük bir ses getirdi.

İspanyol otomobil markası bilindiği üzere Volkswagen Grup bünyesinde yer almakta ve oldukça başarılı modelleri pazara sunmaktadır.

Tasarım ve Geliştirme Tamamen Seat’a Ait

Seat şimdilerde ise tamamen tasarımı ve geliştirme çalışmalarının kendisine ait olan 7 kişilik SUV modelinin üretimi için çalışmaları sürdürüyor. Tarraco model adıyla karşımıza çıkacak olan modelin geliştirilme süreci İspanya’da yapılmış olsa da üretimi Almanya’da Volkswagen fabrikasında gerçekleştirilecek. Son 20 yıldır bu şekilde bir üretim transferinin yaşanmaması sebebiyle tüm dünyanın gözü Seat’ın transfer hamlesine çevrildi.

Volkswagen’in Almanya Wolfsburg fabrikasında hali hazırda Volkswagen Tiguan ve Volkswagen Touran modellerinin üretimleri devam ediyor. Bu modellerinin yanında Seat Tarraco modelinin de eklenmesi sonucunda sinerji etkisiyle itici gücün meydana gelmesi bekleniyor.

Volkswagen 1998’den Beri Başka Markanın Üretimini Yapmıyordu

En son 1998 yılında başka bir markaya ait modelin üretimini gerçekleştiren Volkswagen şimdi ise Seat’ın Tarraco modelini üretmeye hazırlanıyor. 1974 yılından 1998 yılına kadar aralıklarla Volkswagen’in ağırlıklı Audi olmak üzere farklı markalarla üretim iş birliği yapıldığı biliniyor.

Editörün Düşüncesi 

Seat Tarraco modelinin Volkswagen fabrikasında üretilmesiyle birlikte Seat ve Volkswagen arasındaki bağların daha güçlü bir hal alacağını gönül rahatlığıyla ifade edebiliriz. Seat Tarraco modeliyle ilgili olarak ise henüz ortaya çıkmış bir bilgi olmadığından dolayı yorum yapmak doğru olmayacaktır.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

19 Ekim 2018, 20:53

Tesla Model 3 Sadece 30 Bine Satışa Sunuluyor

Son zamanlarda Elon Musk ile sık sık gündeme gelen Tesla markasının zor zamanlar geçirdiği iddia edilirken yeni bir modelin daha satışa sunulmaya hazır olduğu ifade edildi. Tesla Model 3 Artık Çok Daha Ucuz Tesla’nın dünyanın birçok ülkesinde büyük bir ilgi gören Model 3’ün yeni versiyonu oldukça uygun bir fiyata satışa...

Devamını Görüntüle